Pôžičky pre dôchodcov

Pôžičky pre dôchodcov

Napriek tomu, že pôžičky pre dôchodcov ponúkajú bankové i nebankové subjekty, nemusí byť ľahké túto pôžičku dostať. Dôchodcovia sú pochopiteľne pre poskytovateľov riziková skupina – príjem majú väčšinou len z dôchodku a kvôli vysokému veku nedostanú určite žiadne dlhodobé pôžičky napr. na 20 rokov. Rozhodujúcim faktorom pri poskytovaní pôžičky teda býva väčšinou vek.

Pre dôchodcov je určite jednoduchšie dostať pôžičku z nebankového sektoru. Tie ale nemusia byť príliš výhodné – sú tu vyššie úrokové sadzby a v tejto oblasti sa pohybuje príliš veľa podvodníkov, na ktorých by si mali dať starší ľudia obzvlášť veľký pozor.

Ak má žiadateľ o pôžičku vek do 65 rokov, zvyčajne nepotrebuje ručiteľa. Pri veku nad 65 rokov však drvivá väčšina poskytovateľov pôžičiek žiada ručiteľa, takisto aj pri invalidných dôchodcoch bez ohľadu na vek. Pri žiadosti o pôžičku musí žiadateľ predložiť kópiu občianskeho preukazu, kópiu kartičky bankového účtu, dôkaz o príjmaní dôchodku (od Sociálnej poisťovne), výpis z účtu a ešte jeden doklad na potvrdenie adresy – napríklad účet za telefón.

Neprehliadnite ani:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.