Pôžičky pre podnikateľov

Pôžičky pre podnikateľov

Podnikatelia a živnostníci na Slovensku majú veľa možností, ako získať pôžičku. Sú vhodnou možnosťou ako podporiť rast Vašej firmy, alebo realizovať podnikateľské zámery.

Pôžičky podnikateľom poskytujú bankové subjekty, nebankovky sú pre podnikateľov kvôli vysokým úrokom veľmi nevýhodné.

Ak potrebujete finančné prostriedky na expanziu Vašej firmy, banka Vám ponúkne väčšinou iba ak má Vaša firma minimálne 2 roky. Ďalšími častými podmienkami sú zelené čísla v daňovom priznaní a žiadne nesplatené záväzky voči štátnym inštitúciám.

Podnikateľské pôžičky sú zvyčajne neúčelové, čiže nemusíte dokladovať využitie finančných prostriedkov. Vybavenie pôžičky je bezplatné a pomerne rýchle.

Podnikateľom na Slovensku dokáže pomôcť aj banka SZRB, ktorá ponúka úvery s úrokovou sadzbou od 5%. Ide o priamy úver, ktorý slúži na investovanie so splatnosťou do 3-10 rokov.

Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania (NARMSP) vie poskytnúť pôžičku podnikateľom, ktorí vlastnia firmu s maximálne 50 zamestnancami a obratom nižším ako 10 miliónov EUR ročne. Pôžičky slúžia na nákup hnuteľného (tovar, stroje) a nehnuteľného majetku.

Ak chcete realizovať svoj podnikateľský zámer, existuje viacero možností. Môžete sa pokúsiť nájsť investora a ponúknuť mu percentuálny podiel v projekte. Investora môžete nájsť na českom diskusnom fóre webtrh.cz, v súčastnosti sa na obrazovkách Českej televízie dokonca objavuje program „Den D“, kde investori ponúkajú investície práve do nových podnikateľských zámerov.

Neprehliadnite ani:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.