Pôžičky pre učiteľov

Pôžičky pre učiteľov

Keďže platy učiteľov nie sú príliš vysoké, od roku 2002 je zriadený pôžičkový fond, ktorý poskytuje začínajúcim pedagógom špeciálne pôžičky.

Výška pôžičky sa pohybuje maximálne do výšky 8 298,50 €. Doba splatnosti je 15 rokov a počas celej tejto doby je výška úrokov 4%. Primárny účel pôžičky je na bývanie a na vzdelávanie.

O pôžičku môže požiadať každý začínajúci pedagóg, ktorí má za sebou ukončené vysokoškolské štúdium v učiteľských odboroch. Pedagóg musí mať slovenské občianstvo a trvalý pobyt na Slovensku. Musí sa taktiež zaviazať k práci v školstve na minimálne 5 rokov.

Žiadosti o tento typ pôžičky prebiehajú písomne vyplnením tlačiva, ktoré vydáva pôžičkový fond pre začínajúcich pedagógov. Žiadosť treba poslať maximálne do 10. októbra na adresu Panenská 29, 811 03 Bratislava. K žiadosti musí byť priložený doklad o úspešnom ukončení štúdia na vysokej škole, doklad o pracovnej zmluve na výkon pedagogickej činnosti a taktiež osvedčenie o slovenskom štátnom občianstve.

Po odpracovaní 5 rokov sa žiadateľovi „odpúšťa“ 829,85 € z pôžičky, po odpracovaní 10 rokov ďalších 829,85 €. Pôžičky pre učiteľov sú oproti ostatným typom pôžičiek veľmi výhodné.

Neprehliadnite ani:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.