Pôžičky pre ženy na MD

Pôžičky pre ženy na MD

Ženy na materskej dovolenke sú pre poskytovateľov pôžičiek jednou z najrizikovejších skupín. Ich príjem tvorí len príspevok od štátu, ktorý nie je príliš vysoký, nie to ešte na pokrytie mesačných splátok. Práve preto je veľmi obtiažne, väčšinou nemožné, dostať pre ženu na MD pôžičku od banky. Vo väčšine prípadov ženám na materskej dovolenke poskytujú pôžičky nebankové subjekty.

Nebankové spoločnosti nemusia vždy vyžadovať potvrdenia o príjme, ale pri vyšších sumách budú pravdepodobne požadovať ručiteľa. Niektoré spoločnosti požadujú zvyknú požadovať trvalý príjem u partnera mamičky. Ďalšou podmienkou je žiadny záznam v registri dlžníkov.

Pri žiadosti o pôžičku pre mamičku sa dokladajú 2 preukazy totožnosti (od mamičky a niekedy aj jej partnera), potvrdenia o príjmoch a výpis z účtu.

Tento typ pôžičky je zväčša vybavený pomerne rýchlo a finančné prostriedky môžu byť využité na čokoľvek. Je tu však jedna veľká nevýhoda – príliš vysoké úroky. Práve preto si dobre rozmyslite, či pôžičku naozaj potrebujete.

Neprehliadnite ani:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.